Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jak se tam dostanu

VAGONÁŘSKÉ MUZEUM, STUDÉNKA

Vagonářské muzeum ve Studénce se nachází v prostorech zámku na ulici Pánská 229. Dopravit se zde můžete autem, veřejnou dopravou, nebo pěšky.

Pokud se do Studénky dopravíte vlakem, do Vagonářského muzea se můžete přemístit pomocí historického autobusu T43 z roku 1929 nebo silničním vláčkem. Oba dopravní prostředky budou jezdit z bíloveckého nástupiště (viz přiložené obrázky níže). Silniční vláček bude po celý den zastavovat u Dělnického domu, který je vzdálený cca 5 minut chůze od Vagonářského muzea. Historický Tatrabus bude zajíždět až k zámku, kde se muzeum nachází.

Tatrabus T43 z roku 1929

Mapa Studénky s vyznačenými místy pro Tatrabus a silniční vláček.

Vyznačení bíloveckého nástupiště na nádraží ve Studénce.

Trasa k Vagonářskému muzeu od stanoviště silničního vláčku.

LETIŠTĚ LEOŠE JANÁČKA, MOŠNOV

Prosíme všechny návštěvníky, kteří se chystají přijet autem, aby své vozy zaparkovali na vyznačených parkovištích určených pro akci Technické dědictví – vyznačená parkoviště naleznete v mapce. Parkování na těchto plochách je zdarma.

Zároveň žádáme, aby se návštěvníci nesnažili dojet autem až k terminálu, kde jsou placená parkoviště. Celá akce Technické dědictví se koná za plného provozu letiště. Naším cílem je, aby se cestující včas dostali na letiště ke svým letům a nevznikaly zde žádné zácpy a komplikace. Děkujeme.

Na dopravu bude dohlížet Policie ČR – dbejte prosím jejich pokynů.

Parkovací plochy vyčleněné pro tuto akci.

VLAKOVÁ SPOJENÍ

Klasické spoje – lze využít standardních spojů. Pokud cestujete z Ostravy, můžete využít standardní přímé spoje. Za předpokladu, že cestujete z jiných koutů ČR, je potřeba přestoupit ve stanici Studénka. Jízdní řády si můžete vyhledat ZDE

Pantografická jednotka EM475.1045 – historický pantograf vyráběný ve Studénce bude doplňovat standardní moderní stroje na trase Ostrava hl. n. – Ostrava-Svinov – Studénka – Mošnov. Kapacita vlaku je přibližně 290 míst. Jízdenky bude možné zakoupit pouze při nástupu, popř. uvnitř vlaku.

Vozy M131.1 „Hurvínek“ – tyto vozy budou společně s přípojným vozem tvořit soupravu, která bude jezdit v rámci ČD Nostalgie na trase Štramberk – Kopřivnice – Příbor – Mošnov – Studénka. Upozorňujeme, že kapacita historické soupravy je přibližně 130 osob. Jízdenky na tyto jízdy bude možné zakoupit pouze při nástupu, popř. uvnitř vlaku.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.